Poradenství +420 773 503 119

Odborná nápověda k RC modelům

Vítejte na webu společnosti RC Káně. Na webu najdete mnoho užitečných informací o všech druzích RC modelů a jejich příslušenství. Srozumitelnou formou Vás seznámíme se základní obsluhou RC modelů a celou problematikou.

RC Drony a Kvadrokoptéry

Najdete zde odborné rady a články o RC modelech, nabíjení akumulátorů a doporučení jak se starat o RC modely a další zajímavé fakta.

RC model v MODu 1 nebo v MODu 2?


RC modelJste začátečník a nevíte v jakém MODU si máte koupit ovládání u RCmodelů?  Nevíte co je to  Mod 1 nebo Mod 2 u RC modelů Letadel, Vrtulníků, Koptér, Dronů a podobně.

Pokud jste ještě žádný model Letadla, Vrtulníku, Koptéry neřídili. Tak doporučujeme tuto problematiku vůbec neřešit a rovnou si koupit ovládání v Modu 2.
Možná máte doma nějakou hračku, například vrtulník, letadélko nebo koptéru. Pokud ano, tak máte na 99%  Mod 2 = páka ovládání otáček motoru na levé straně ovladače, tedy neřešit a pořídit si znovu RC model v Modu 2. Mod 2 je vhodný pro snadnější na učení a je také nejrozšířenější na celém světě.

Pokud Vás zajímá proč je Mod 2 snadnější a co je Mod 2, níže přikládáme jednoduché vysvětlení, které se týká ovládání Vrtulníků, letadel, Dronů, Koptér a podobně.

Mod 2

  • Levá páka přidáváte a ubíráte otáčky motoru u modelu letadla. U koptér, dronů a vrtulníků měníte touto pákou výšku nahoru a dolů.
  • Pravá páka odpovídá kniplu v letadle či vrtulníku. Jakým směrem pákou pohnete tam se model nakloní. Něco jako Joystykem ovládané letadlo na počítači herních konzolích a podobně.
  • Z pravidla, lze říct, že pouze touto pravou pákou uřídíte celý model.
  • Na  levé páce u plynu, lze také pohybovat doprava a doleva, ale tuto funkci si můžete nechat na později až se naučíte funkce popsané výše.

Mod 1

  • Jeho hlavní odlišnost je, že má přidávání otáček motoru na pravé páce.
  • Nejvíce se však liší od Modu 2 tím, že už nejde o řízení jako je tomu v letadle či vrtulníku na jedné páce (kniplu).  Ale je tento hlavní řídící knipl rozhozen na 2 páky, tedy na dvě ruce.   
  • Levá páka naklání dopředu – dozadu.
  • Pravá páka naklání doleva – doprava.
  • Pro udržení RC Modelu v letu je tedy třeba zvládnout levou pákou pohyb nahoru - dolů a současně pohybovat pravou pákou doleva-doprava  a to bývá složitější i pro mozek.